Tel.: (22) 446 80 44, (22) 649 16 19
Tel. kom.: 517 408 156

Estetique - salon kosmetyczny Warszawa Ursynów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Test na nietolerancje pokarmową

Jeżeli zauważyłeś u siebie problemy skórne, cierpisz na częste bóle głowy, masz problemy gastryczne, biegunki, wzdęcia, depresję, problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała - możesz cierpieć na nietolerancję pokarmową. Postawienie właściwej diagnozy często jednak bywa trudne, gdyż reakcja organizmu na nietolerowany pokarm odsunięta jest w czasie od kilku godzin do nawet kilku dni – stąd trudno jest powiązać dany pokarm z określonym objawem. Proces diagnozowania nietolerancji pokarmowej może zostać znacząco przyspieszony przez zastosowanie testu na nietolerancję pokarmową Food Detective™, opartego na naukowo sprawdzonej metodzie, określającej poziomy pokarmowo-specyficznych przeciwciał IgG. Test identyfikuje 46 produktów uczulających osobę badaną i jest używany jako szybka ścieżka określania diety eliminacyjnej.

Jeżeli więc zauważyłeś u siebie nieprawidłową reakcję na jakieś spożywane pokarmy, przyjdź do nas i wykonaj szybki, bezpieczny test, który powie Ci, które pokarmy Twój organizm źle toleruje. Nasz dietetyk pomoże Ci zrozumieć wyniki testu i poradzi, jakie przeprowadzić zmiany w diecie. Doradzi Ci, które pokarmy wykluczyć z diety i jak je zastąpić innymi, by nie doszło do niedoborów w diecie.

Mamy coraz więcej wiedzy o zależnościach pomiędzy naszym samopoczuciem, zdrowiem a spożywanymi produktami.

Długotrwałe objawy chorobowe, trudne do zdiagnozowania mogą mieć u podłoża nietolerancje pokarmowe lub inaczej ukrytą nadwrażliwość na pokarmy. W takich przypadkach, we krwi można wykryć zwiększoną ilość przeciwciał klasy IgG przeciwko pokarmom, których organizm nie toleruje. Ocenia się, że u około 45% populacji można rozpoznać nietolerancje pokarmowe.

Do tego celu służy test Food Detective, który za pomocą próbki krwi wykrywa produkty pokarmowe powodujące nadprodukcję przeciwciał klasy IgG. Pomimo, że nietolerancji pokarmowej towarzyszy wiele nieprzyjemnych objawów i przedłużonych zaburzeń.

 

Jakie są objawy nietolerancji pokarmowej?

  • Problemy systemu oddechowego jak: nieżyt nosa, zapalenie zatok, astma
  • Problemy przewodu pokarmowego jak: wzdęcia, zatrzymanie wody, zaparcia, otyłość
  • Problemy skórne jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wysypki, pokrzywka
  • Problemy stawów, bóle mięsni, osłabienie
  • Migreny, bóle głowy, zaburzenia koncentracji, zmiany nastroju i zachowania, objawy depresji

 

Unikanie produktów, które test Food Detective zdefiniował jako dodatnie, może doprowadzić do zmniejszenia nasilenia objawów nietolerancji pokarmowych. Jeżeli test wykaże podwyższone stężenie przeciwciał przeciwko konkretnemu produktowi żywnościowemu, zalecane jest wyeliminować go całkowicie ze swojej diety na co najmniej 3 miesiące. Wyeliminowanie z diety nietolerowanego pokarmu na okres od 3 do 6 miesięcy wiąże się z obniżeniem poziomu przeciwciał, dlatego dopiero po tym okresie można podjąć próbę ponownego wprowadzenia tego pokarmu, ale w małej ilości i monitorować czy nie występują objawy nietolerancji. Testy przeprowadza się po pobraniu niewielkiej próbki krwi z opuszka palca.

 

 

 

ul.Stryjeńskich 19 lok. usługowy 12 | 02-791 Warszawa (Ursynów)
e-mail: biuro@ikpe.pl