Tel.: (22) 446 80 44, (22) 649 16 19
Tel. kom.: 517 408 156

Estetique - salon kosmetyczny Warszawa Ursynów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Makijaż permanentny

salon kosmetyczny Warszawa Ursynów makijaż permanentyJest to makijaż utrzymujący się 1-5 lat. Ma on w sposób naturalny podkreślać kontury i czerwień wargową ust, brwi i linię rzęs. Wykonywany jest w naszym gabinecie przez linergistkę, w znieczuleniu miejscowym. Stosujemy pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają wprowadzone do przestrzeni miedzykomórkowej naskórka. Z upływem lat dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika - średnio o 20% rocznie. Przy bardzo słabo wysyconych makijażach barwnik będzie szybciej niewidoczny, co należy uwzględniać przy wyborze kolorystyki.

Trzy dni przed zabiegiem makijażu permanentnego ust, należy przyjmować HEVIRAN, w dawce 2 x 400 mg lub u osób z tendencją do opryszczki - 4 x 400 mg tabletki, co zapobiega wystąpieniu opryszczki, która może być powikłaniem po zabiegu. Podobnie postępujemy przy korektach.

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne), ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie ust. W 2-3 dni po zabiegu, naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego.

Przez pierwsze dni po zabiegu nie należy się opalać i korzystać z sauny. Metoda ta nie powinna być stosowana w ciąży, w czasie infekcji oraz u osób chorych na łuszczycę, cukrzycę i przyjmujących leki sterydowe. Przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego oczu są przebyte choroby gałki ocznej, tendencje do stanów zapalnych spojówki oraz tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki.

Od 4-6 tygodni po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę, mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Korekta I jest oczywiście bezpłatna, pod warunkiem że zostanie wykonana do 8 tygodni po zabiegu. W innych przypadkach jest to korekta płatna.

ul.Stryjeńskich 19 lok. usługowy 12 | 02-791 Warszawa (Ursynów)
e-mail: biuro@ikpe.pl