Tel.: (22) 446 80 44, (22) 649 16 19
Tel. kom.: 517 408 156

Estetique - salon kosmetyczny Warszawa Ursynów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kwas hialuronowy

salon kosmetyczny Warszawa Ursynów kwas hialuronowyKwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem, czyli rodzajem mukopolisacharydu, łączącym włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej. Występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną, tak u bakterii, jak i u człowieka.

Najwięcej, bo aż 50% całego kwasu hialuronowego jest w skórze, w której występuje on jako składnik żelu proteoglikanowego.

Żel ten wychwytuje cząstki wody i tworzy zbiornik wodny dla skóry, dzięki czemu jest ona dobrze nawilżona i jędrna. Warto wiedzieć, że jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody. Kwas hialuronowy posiada również właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne, a także pełni rolę nośnika, czyli substancji ułatwiającej wprowadzenie innych związków w głąb skóry. Jednak ilość kwasu w organizmie jest zależna od wieku – najwyższe stężenie obserwowane jest u niemowląt i dzieci.

W 1996 roku kwas hialuronowy zadebiutował w medycynie estetycznej.

Wypełniacze na jego bazie są uważane za bardzo bezpieczne. Poza tym, kwas ten ma większą zgodność biologiczną w stosunku do innych wypełniaczy, dlatego po zabiegach z jego użyciem rzadko występują reakcje alergiczne. Idealny kwas hialuronowy powinien zawierać jak najmniej protein (białek), gdyż to one właśnie odpowiedzialne są za reakcje nadwrażliwości (alergiczne) oraz niski poziom toksyn bakteryjnych, które są pozostałością procesu produkcyjnego kwasu - współcześnie produkuje się go bowiem używając do tego celu bakterii.

Na świecie dostępnych jest wiele produktów na bazie kwasu hialuronowego. Niektóre zawierają czysty kwas hialuronowy, inne oprócz kwasu posiadają składniki przedłużające jego trwałość. Naturalny kwas hialuronowy ma okres półtrwania 1-2 dni, więc nie można go używać jako wypełniacza. Z tego względu stosuje się specjalne procesy, tzw. sieciowania kwasu hialuronowego i tworzenia cząsteczek bez konieczności dodawania innych substancji. Na uwagę zasługuje opatentowana technologia stabilizowania kwasu hialuronowego NASHA, zapewniająca długotrwały efekt estetyczny. Niektóre wypełniacze kwasu hialuronowego charakteryzują się, tzw. degradacją izowolemiczną. Oznacza to, że w miarę upływu czasu kwas hialuronowy, który się wchłania, jest uzupełniany i zastępowany cząsteczkami wody, co zapewnia długotrwały efekt kosmetyczny.

salon kosmetyczny Warszawa Ursynów kwas hialuronowyZabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mają na celu zwiększenie objętości (ust, policzków), likwidację i zmniejszenie zmarszczek (np. między brwiami, na czole, wokół oczu oraz fałd nosowo-wargowych i wargowo-bródkowych), modelowanie twarzy (uniesienie brwi, korekta nosa, brody i konturu ust, czy płatków uszu) oraz poprawę nawilżenia i sprężystości skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Kwas hialuronowy stosuje się również przy zabiegach konturowania ciała, np. do poprawy kształtu piersi, powiększania i konturowania ud, pośladków i łydek, kształtowania mięśni ramion, klatki piersiowej.

Rezultaty zastosowania kwasu są właściwie natychmiastowe, jednak ze względu na obrzęk, jaki może się utrzymywać przez 2-3 dni, efekt powinno się oceniać po tym czasie. Z uwagi na fakt, że kwas jest stopniowo wchłaniany przez organizm, większość klientów decyduje się na jego ponowną aplikację po upływie 6-12 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od miejsca, w jakie preparat został zaaplikowany, trybu życia pacjenta, mimiki, wieku, ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe oraz rodzaju skóry. Stanowi to zarazem wadę i zaletę zabiegu. Wadę, gdyż dla podtrzymania efektu niezbędna jest ponowna aplikacja. Zaletę, ponieważ jest on w pełni naturalnym środkiem, który nie wywołuje trwałej zmiany w wyglądzie, a wszystkie procesy są w pełni odwracalne.

Użycie kwasu hialuronowego nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej, a bolesność związana z zabiegiem zależy od okolicy (najbardziej bolesne są usta). Kosmetyk z kwasem hialuronowym dobrze nawilży skórę, wygładzi ją, ochroni przed wysuszeniem i będzie wspierał jej właściwości ochronne. Ponadto, kwas reguluje przepływ substancji między komórkami i ma zdolność antyoksydacyjne. Warto jednak wiedzieć, że nawet najlepszy krem nie może równać się z zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Cząsteczki kwasu hialuronowego zamknięte w kosmetyku, ze względu na swoją wielkość, dotrą jedynie do wierzchnich warstw skóry. Igła sięgnie głębiej.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest nadwrażliwość na kwas, choroby układu odpornościowego, ciąża i karmienie piersią, choroby zapalne skóry (np. aktywna opryszczka).

 

 

 

 

ul.Stryjeńskich 19 lok. usługowy 12 | 02-791 Warszawa (Ursynów)
e-mail: biuro@ikpe.pl